Trečiasis ciklas intensyvūs kvalifikacijos ugdymo kursai nutolusių Lietuvos regionų gamtos mokslų mokytojams

 

2006 balandžio mėn. 12-14 dienomis VDU Gamtos mokslų fakultete (Vileikos g. 8, Kaunas) vyko intensyvūs 3 dienų kursai nutolusių Lietuvos regionų mokytojams. Kursuose dalyvavo 44 gamtos mokslų mokytojai iš Šiaulių, Radviliškio, Joniškio, Akmenės, Pakruojo, Šalčininkų, Plungės, Pasvalio, Tauragės, Varėnos, Šilalės rajonų. Chemijos modulio mokymo programą pasirinko 14 dalyvių, fizikos 11, biologijos 9, biologijos/aukštųjų technologijų 10. Dalyvavo 43 moterys (98 %) ir 1 vyras (2 %).

Mokytojai iš nutolusių regionų uoliai klausėsi paskaitų ir aktyviai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, domėjosi mokslo naujovėmis. Baigiamojoje konferencijoje, kuri vyko 2006 metų balandžio 14 dieną, mokytojai išsakė teigiamą nuomonę apie kursus, džiaugėsi nauja patirtimi ir įgytomis žiniomis. Dauguma konstatavo, kad toks mokymas yra labai naudingas nutolusių regionų mokytojams, turintiems mažiau kvalifikacijos ugdymo galimybių.

Išklausiusiems kursus 44 biologijos, chemijos ir fizikos mokytojams iš įvairių Lietuvos vietovių buvo įteikti akreditacijos pažymėjimai apie lankytas paskaitas ir praktinius užsiėmimus, įgytas arba atnaujintas kompetencijas. Dalyvių kelionės (bilietai ekonomine klase iki 60 Lt.) ir nakvynės (viešbučio sąskaita) išlaidos apmokėtos projekto lėšomis.

Pateikiame nuotraukas iš intensyvių kvalifikacijos ugdymo kursų nutolusių Lietuvos regionų gamtos mokslų mokytojams paskaitų, praktinių užsiėmimų VDU Gamtos mokslų fakultete, Lietuvos zoologijos sode ir VDU Kauno botanikos sode ir baigiamosios konferencijos. Nuotraukos Monikos Stravinskaitės.

 

BPD2004-ESF-2.4.0-01-04/0157 projekto vadovė

prof. habil. dr. Vida Stravinskienė